دانلود مستند پسران سندباد

دانلود فیلم ایرانی پسران سندباد

دانلود مستند پسران سندباد

کیفیت Bluray نسخه قانونی

ژانر : مستند , ماجراجویانه , اجتماعی

سال تولید : سال 1395

مدت زمان : 66 دقیقه

تاریخ اکران : خرداد ماه 1398

تهیه کننده : رضا حائری

کارگردان : رضا حائری

بازیگران : در این مستند از بازیگران با اسامی واقعی استفاده شده و اسامی آنها نامشخص است.

داستان فیلم پسران سندباد در 40 سال پیش روایت میشود و درباره عکاس زنی به نام خانم ماریون کاپلان است که باید برای مجله‌ نشنال جئوگرافیک گزارشی مصور درباره‌ قدیمی‌ترین مسیر تجارت دریایی جهان تهیه کند. او تصمیم می‌گیرد با یک کشتی بادبانی ایرانی از خلیج فارس عازم جنوب آفریقا شود اما به باور دریانوردان سنتی یک زن تنها هیچگاه نباید مسافر کشتی بادبانی شود. سال‌ها بعد از این ماجرا، خانم کاپلان برای دیدار دوباره با همسفرانش که زمانی او را بدیُمن می دانستند عازم بندر کنگ در جنوب ایران می‌شود. اما این دیدار نیز آن طور که او فکر می کرد پیش نمی رود.

درباره مستند : مستند سینمایی پسران سندباد Sons of Sindbad روایتی از دریانوردان خلیج فارس و تصاویری دیده نشده از نخستین فیلم های خلیج فارس است. رضا حائری درباره این مستند گفت: ساخت این مستند نزدیک به 4 سال طول کشید، ابتدا تصمیم داشتم تا این مستند را برای شبکه آرته فرانسه تولید کنم که به دلایلی این اتفاق رخ نداد، در نهایت با پیشنهاد فرهاد ورهرام این پروژه را به مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی بردم و توانستم بخشی از بودجه تولید این فیلم را از مرکز دریافت کنم و بخش دیگری از بودجه فیلم توسط خودم تامین شده است. همچنین پسران سندباد در افتخاراتش نامزدی بهترین فیلم مستند از جشن خانه مستند را در کارنامه خود دارد.

عوامل مستند : تهیه کننده و کارگردان: رضا حائری / نویسنده: سهیل امیرشریفی , رضا حائری / تدوین: سهیل امیرشریفی / تصویر برداران: رضا تیموری و داوود اشرفی / پژوهشگر: علی پارسا / صدا: مهرشاد ملکوتی / مدیر تولید: فربد مهاجر / عکاس: حمید اسکندری / تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

لینک دانلود پس از انتشار

دیدگاهتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد
عضویت در کانال تلگرام