دانلود مستند پیرمرد و خواننده

دانلود فیلم ایرانی پیرمرد و خواننده

دانلود مستند پیرمرد و خواننده

کیفیت Bluray نسخه قانونی

ژانر : مستند , درام , اجتماعی

سال تولید : سال 1396

مدت زمان : 65 دقیقه

تاریخ اکران : 4 دی ماه 1398

تهیه کننده : مهدی انصاری

کارگردان : امیر اصانلو

بازیگران : در این مستند از بازیگران با اسامی واقعی استفاده شده و اسامی آنها نامشخص است.

با شروع جنگ امید از بین میرود و شما نمی دانید فردا چه خواهد شد. نمی دانید که در ثانیه بعدی زنده هستید یا نه. اما همیشه افسانه ای در این شرایط وجود دارد. فقط فکر کنید به لحظه امیدوار کننده ای که رژ لب را در منطقه جنگ روی لب های خشک و غمناک دختران حلب بنشانید. ابوعمر افسانه ای زنده است که او را صدای امید می نامند. او سعی خواهد کرد زندگی خود را میان ویرانه ها بگذراند و اتومبیل هایش را تعمیر کند و کار خود را که در طول جنگ ویران شده است، از سر بگیرد. آنها او را صدای امید در حلب می نامند. این، فیلمی درباره وی و کاری است که او برای بازآفرینی زندگی خود انجام می دهد.

درباره مستند : فیلم سینمایی پیرمرد و خواننده ، نام مستندی درام – اجتماعی است و قصه زندگی ابوعمر و رفیقش ابورامی را در شهر حلب و بعد از 6 سال جنگ روایت می کند که به کارگردانی (امیر اصانلو) و تهیه کنندگی (مهدی مطهر) در سال 1396 تولید گردیده است. تصور تولید و فروش لوازم آرایش، در شرایط جنگی، برای مخاطب ، که بنا به شرایط جغرافیایی از فضای کشوری بحران‌زده که فیلم در آن ساخته شده، دور است، سخت و تعجب‌آور است، اما درک و شور و شعور پیرمرد و فضای نوستالژیک ذهنی در مواجهه با زادگاهش حلب، جذاب و تماشایی خواهد بود. مستند نت های مسی یک رویا ساخته رضا فرهمند که در شرایطی این‌چنینی و در منطقه‌ای جنگ‌زده، رخ می‌دهد که کودکان فلسطینی برای برگزاری کنسرت موسیقی در سوریه، تمام تلاش خود را می‌کنند نیز همین موضوع را در ذهن متبادر می‌کند و از این منظر، تفاوت چندانی با پیرمرد و خواننده ندارد؛ با این تفاوت که در مستند دوم، بیان موجزتر، منجر به تأثیری عمیق‌تر بر بیینده می‌شود که در نت‌های مسی یک رویا این مهم، به گونه‌ای دیگر، محقق شده است.

جوایز مستند : برنده تندیس طلایی بخش جایزه شهید آوینی از سیزدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت، تهران 1398 // راهیابی به پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، تهران 1397 // راهیابی به پنجاه و یکمین دوره فستیوال جشنواره نمای حقیقت سوییس 2020

لینک دانلود پس از انتشار

دیدگاهتان را بنویسید

نظر شما پس از تایید مدیریت نمایش داده خواهد شد
عضویت در کانال تلگرام